חיפוש

שמירה על חיי המספריים שלך

למה חשוב לנקות את המספריים?

יש לנקות את המספריים בסוף כל יום, לפני שמכניסים אותם לקייס שלהם ללילה. אם גזרתם שיער מסולסל, שיער צבוע או שיער ספוג בכלור, כדאי לנגב את הלהבים באלכוהול ולייבש אותם לאחר החיתוך. כימיקלים מסוג זה יכולים לקהות את הלהבים. שיער ולכלוך שנותרו על המספריים עלולים לגרום להחלדה.


מיקדנו לכם כאן את השאלות הנפוצות ביותר בנושא הזה, והוספנו לכם טיפים שיעזרו לשמור על חיי המספריים שלכם.


איך לנקות את המספריים?

נקו את המספריים במגבת לחה או מטלית כביסה והסירו תחילה את כל הלכלוך.

שפשפו עם מעט אלכוהול את הלהבים קלות, השאירו לייבוש חלקי למשך חמש דקות, נגבו שוב את הלהבים עם מגבת נייר והסירו את כל הלחות שנותרה.

היזהרו שלא לחתוך את עצמכם!


באיזו תדירות עליי לשמן את המספריים?

לפחות פעם בשבוע, עליכם לשמן את המספריים שלך בנקודת הציר.


למה צריך קייס למספריים?

לאחר ניקוי, ייבוש, חיטוי ושימון, אחסון המספריים בצורה שתשמור עליהם מוגנים ויבשים, יאריך גם את חיי השימוש שלהם וישמור על הביצועים והטיפול בהם. מומלץ לאחסן את המספריים במארז מגן, עם בטנה רכה וסופגת שתעזור לשמור על המספריים מפני לחות וגורמים סביבתיים. ובכלל עדיף לאחסן את המספריים שלכם בקייס בכל פעם שהם לא בידיים שלכם. זה ימנע מלקוחות ומסטייליסטים אחרים "להשאיל" את המספריים שלך.בממוצע, באיזו תדירות יש להשחיז או לטפל במספריים?

אנו ממליצים לטפל בכל המספריים בהם אתם משתמשים על בסיס קבוע לפחות פעם בשנה. יש לנקות ולהשחיז אותם, גם אם הם עדיין חדים באותה שנה. אם רכשתם מספריים באיכות ירודה יותר, ייתכן שיהיה צורך להשחיז אותן עד 4 פעמים בשנה. זכרו, ככל שיש צורך לחדד אותם יותר פעמים, כך יקוצרו החיים שלהם ותצטרכו לשלם עבורם יותר כסף.

כמה זמן המספריים צריכים להחזיק מעמד?

אם תבחרו בקפידה את המספריים שלכם ותטפלו בהם כראוי, הם ישרתו אתכם בנוחות למשך שנים רבות. המחיר הוא לא תמיד הגורם הקובע. ישנן חברות רבות שמוכרות מספריים במחירים גבוהים, אך אינן מיוצרות בסטנדרטים הגבוהים ביותר או בפלדות האיכותיות ביותר. את המספריים האלו תצטרכו להשחיז 3 עד 4 פעמים בשנה, והם עשויים להחזיק מעמד רק 4 עד 5 שנים, במקום 12 עד 15 שנים כפי שמספריים באיכות טובה אמורים להחזיק.